İnşaat Mühendisliği Bölümü 2012 yılında %100 İngilizce program olarak açılmıştır. Programın öğretim süresi İngilizce hazırlık sınıfı dışında 4 yıldır. İngilizce seviyesi yeterli bulunmayan öğrenciler Yabancı Diller Yüksek Okulunun hazırlık sınıfına katılırlar.

Bölümümüzde, Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programları yürütülmektedir.

Bölümümüz öğrencilerine, gerekli not ortalamalarını sağlamaları koşuluyla Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında yurtdışında bulunan anlaşmalı Üniversitelerde eğitim görme fırsatı sunulmaktadır.

Öğrencilerimize teorik derslerle birlikte araştırma ve uygulama projeleri de verilmektedir. Öğrencilerimiz uygulama derslerini ve proje çalışmalarını bölümümüzde bulunan; yapı laboratuvarı, mekanik laboratuvarı, geoteknik laboratuvarı, akışkanlar mekaniği ve hidrolik laboratuvarı ve malzeme laboratuvarlarında yürütebilmektedir.

İnşaat mühendisliği programının ilk yılında matematik, fizik, kimya, geometri, teknik resim gibi temel dersler okutulur. Daha sonraki yıllarda, akışkanlar mekaniği, statik, mukavemet, hidrolik, yapı statiği, betonarme ve çelik yapılar, malzeme bilimi, zemin mekaniği, temel mühendisliği, ulaştırma ve ekonomi konularında dersler, kuramsal ve uygulamalı olarak verilir.

Bölümümüzde 2 adet zorunlu staj uygulaması vardır.


Başa Dön